۶ راهکار قدرتمند برای جذب ترافیک و مخاطب از پینترست

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

برای موفقیت در دنیای بزرگ تجارت الکترونیک می­بایست از همه ابزارها و امکانات در دسترس استفاده کرد و قطعا با نادیده گرفتن اهمیت شبکه‌­های اجتماعی هرگونه تجارت آنلاینی محکوم به شکست است. امروزه شبکه‌­های اجتماعی بخش جدایی ناپذیری از زندگی مردم هستند و بدون شک نمی­توان از اهمیت و نقش آنها در کسب ­و ­کارها و خلق ثروت چشم‌پوشی کرد. در این مقاله قصد داریم از میان همه شبکه‌­های اجتماعی به سراغ پینترست Pinterest برویم و از اهمیت و نقش پینترست در تجارت الکترونیک صحبت کنیم و ۶ راهکار خلاقانه برای جذب ترافیک و مخاطب از پینترست را مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت و نقش پینترست در تجارت الکترونیک

به­طور قطع می­توان گفت که پینترست یک ابزار قدرتمند و کاربردی برای جذب مخاطب و ترافیک در دنیای تجارت الکترونیک است. این شبکه اجتماعی امروزه چیزی در حدود ۲۵۰ میلیون کاربر دارد و همینطور هر روزه بر تعداد مخاطبان پینترست نیز افزوده می­شود. همچنین گفتنی است برطبق برآوردهای انجام شده مخاطبان شبکه اجتماعی پینترست معمولا تمایل به خرید اینترنتی دارند و با این قصد وارد فضای مجازی می­شوند.

به این ترتیب با توجه به دلایل فوق می­توان به نقش کاربردی و حساس پینترست جهت موفقیت در دنیای تجارت الکترونیک پی برد و با راهکارهایی می­توان مخطبان پینترست را به مشتریان واقعی کسب ­و ­کار خود تبدیل کرد. به منظور بررسی ۶ استراتژی کاربردی برای جذب ترافیک و مخاطب با ادامه مطلب همراه ما باشید.

۶ راهکار قدرتمند برای جذب ترافیک و مخاطب از پینترست:

افزایش ترافیک وب سایت از طریف پینترست

۱- ایجاد کردن بوردها یا تابلوها با استفاده از کلمات کلیدی

به­‌طور کلی ایجاد بوردهایی تخصصی با پین­های مرتبط و با استفاده از کلمات کلیدی روشی است که کاربرد صفحه ما را به گونه‌­ای سازمان­‌یافته می­کند. با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط می­توان صفحه خود را به شکل بهتری قابل دیده شدن و ورود کاربران را نیز هدفمندتر کرد. به این ترتیب کاربران جدید با انواع جستجوهای گسترده قادر هستند صفحه ما را مشاهده و دنبال کنند.

کاربرد دیگر استفاده از کلمات کلیدی در پینترست، قابلیت بهینه­‌سازی برای موتورهای جستجو است. به­‌طور کلی درج کلمات کلیدی موجب می­شود تا محتوای ما در داخل موتورهای جستجو قابل مشاهده و در دسترس باشد. این موضوع در مورد جستجو تصاویر بسیار صادق است چون پینترست عموما یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر محسوب می­شود و می­تواند روشی برای جذب مخاطب و ترافیک از شبکه اجتماعی برای وبسایت باشد.

پس بطور کلی می­توان نتیجه­‌گیری کرد که درج کلمات کلیدی روش بسیار مناسبی برای جذب مخاطبین در داخل پینترست، موتورهای جستجو برای یافتن تصاویر است.

۲- به روز نگهداشتن محتوا پینترست با استفاده از Rich pins

با استفاده از قابلیت Rich pins می­توان محتوای داخل پینترست را به­‌شکل خودکار و براساس محتوا داخل وبسایت آپدیت کرد. در بسیاری از مواقع قدیمی بودن محتوای شبکه‌­های اجتماعی یا به روز نبودن آنها در مقایسه با محتوای داخل وبسایت موجب ناراحتی و دلسردی مخاطبان می­گردد. به عنوان مثال وقتی کاربری تفاوت قیمت داخل شبکه اجتماعی و وبسایت را مشاهده می­کند شدیدا ناامید شده و این موضوع ممکن است موجب از دست رفتن مخاطب گردد. با استفاده از Rich pins می­توان مجموعه محتواهای داخل سایت و پینترست را به­‌طور خودکار به­روز نگه داشت و اطلاعات و توضیحات را نیز بصورت خودکار وارد کرد.

۳- ایجاد محتوا و پین به­‌صورت مستمر و مداوم

بدون شک جذب مخاطب و موفقیت در شبکه­‌های اجتماعی در گرو فعالیت مستمر است. به‌­طور کلی وبسایت­هایی با مطالب محدود و قدیمی هیچ جذابیتی برای مخاطب ندارند و با گذشت زمان فراموش می‌گردند. برای موفقیت در دنیای دیجیتال مارکتینگ باید به صورت مداوم و پیگیرانه فعالیت کرد و پست و محتوای به­روز تولید کرد. فعالیت مستمر و تولید محتوای مداوم، زمینه را برای جذب مخاطب و افزایش ترافیک سایت فراهم می­کند. با گذشت زمان و فعالیت مداوم مخاطب ما نیز افزایش پیدا می­کند اما باید در نظر گرفت که در صورت افزایش مخاطب باید میزان کیفیت محتوا هم طبعا بهتر شود چون رفته رفته سطح توقع و سلیقه مخاطب نیز افزایش پیدا می­کند. به این ترتیب می­توان برای شبکه­‌های اجتماعی مخاطب وفادار جذب کرد و با گذشت زمان آنها را به سمت وبسایت سوق داد و موجب افزایش ترافیک سایت شد.

۴- بهینه کردن پین ها و بوردها برای موتورهای جستجو

یکی از راه­های افزایش مخاطب بهینه کردن پین­ها و بوردها برای موتورهای جستجو است و به این منظور باید به برخی از نکات توجه کرد تا مطالب ما در اینترنت قابل رویت باشند و رتبه مناسبی نیز دریافت کنند. توجه به متن جایگزین یا alt-text و قرار دادن کلمات کلیدی در آن از مواردی است که بسیار اهمیت دارد و می­تواند رتبه بهتری را از موتورهای جستجو دریافت کند. در صورت بروز هرگونه خطا و عدم نمایش تصاویر ما متنی که در داخل alt-text وارد کرده­ایم نمایان می­گردد و به این منظور ممکن است کاربر در صورت عدم مشاهده در صفحه شبکه اجتماعی یا به جهت مشاهده تصاویر بیشتر وارد وبسایت ما شود. قراردادن عناوینی مرتبط با کسب و کار خود در معرفی و بیو صفحه و استفاده از کلمات کلیدی روشهایی هستند که می­توانند محتوا ما را برای موتورهای جستجو بهینه و قابل دسترس کنند.

۵- ایجاد لینک از تصاویر جذاب و ارزشمند به وبسایت

یکی از روشهای افزایش ترافیک سایت ایجاد لینک از عکسهای جذاب و باکیفیت به سایت است. معولا عکس‌های جذاب و ارزشمند در مدت زمان کوتاهی توجه مخاطب را به خود جلب می­کند و ممکن است که در صورت ایجاد توجه، کاربر برای گرفتن اطلاعات و یا دیدن عکس‌های بیشتر به وبسایت ما وارد شود که در این مورد قرار دادن لینک وبسایت در داخل عکس ها از اهمیت ویژه­ای برخوردار است. پس لینکسازی در داخل عکسها نیز یکی از موارد مهم در افزایش ترافیک برای وبسایت است.

۶- دنبال کردن صفحه­های مشابه و همکاران

شاید در وهله اول سوال شود که چرا باید صفحه­‌های مشابه و همکار دنبال شوند. در پاسخ می­توان گفت دنبال کردن چنین صفحه­‌هایی می­تواند زمینه ایده گرفتن از همکاران را به همراه داشته باشد و متعاقبا می­توان فعالیت­هایی را برای پیشی گرفتن از صفحه­‌های مشابه انجام داد. مزیت دیگر دنبال کردن همکاران این است که موتورهای جستجو زمینه فعالیت کاری ما را بهتر شناسایی می­کنند و ممکن است که به مخاطبین و جستجو کنندگان نیز معرفی گردند و در ضمن ممکن است که با دنبال کردن صفحه های همکار، آنها نیز ما را دنبال کنند.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم تا به شکل خلاصه معرفی کوتاهی برای شبکه اجتماعی پینترست داشته باشیم و ضمن اعلام اهمیت این شبکه اجتماعی از راهکارهایی صحبت کنیم که زمینه افزایش مخاطب و افزایش ترافیک را برای وبسایت به همراه دارد. در انتها نیز باید مجدد گفت که موفقیت در دنیای وب در گرو فعالیت مستمر و بهره­‌گیری از همه ابزارهای در دسترس است و بدون توجه به چنین موضوعاتی یک فعالیت آنلاین قطعا محکوم به شکست خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

خانه مارکتینگ و برندینگ کارو، خانه ایست برای بهترین و کارآزموده ترین متخصصان در زمینه های مختلف بازاریابی و برندینگ از سراسر ایران.

تماس با ما

طراحی توسط واحد دیجیتال مارکتینگ کارو